***************************************************************
NAŠE SMEČKA - MIKEY
***************************************************************

Jméno: Mikey
Datum narození:
27.8.2006
Plemeno:
Biteriér


Zkoušky: ZZO - Výborně
Agility: MA3 !!!!!!18.08.2016 - Mrzí mně, že sem nebyla schopná aktualizovat víc jednotlivé stránky, Majkýsek toho za svůj život zvládl docela dost, jak ve flyballe, tak nakonec i v agi, ač to docela trvalo, než jsme spolu přišli na to co a jak, teď nám to fakt běhá !!! Majkýs se v Mirošovicích našel, změnil se, i když je potřeba stále dávat pozor, aby se něco nestalo, celkově je klidnější i vůči ostatním, rád si hraje, když potkáme psa, neutočí, ale je v klidu, je to prostě pan pes, takový další už nikdy nebude, vím to :) Majkýsek brzo oslaví deset let, ale kromě šedinek na xichtíku, věk vůbec není znát, je to nádherný pes plný energie a já doufám, že to tak ještě hodně dlouho zůstane !!!! :) Aktuální fotky Majkýska přikládám samozřejmě ! :)

 

Ahoj, jmenuji se Mikey, v očkováku mám napsáno, že jsem bígl tricolor bez PP a musim říct, že se fakt sekli :) možná sem tak vypadal po narození ale kdeže, já jsem čistokrevný kříženec Parson Russel Terriéra :-) Kde jsem se narodil Vám napsat nemůžu, protože už to sám nevím, panička si mě vzala od lidí, kteří se ke mě nechovali zrovna nejlépe, ale ...

 

SHERRY: No tak teď to přebírám já, kdyby o sobě měl psát Mikey, to by nešlo, on se hrozě rád chválí :-D Povím o něm něco raději já :) Mikey k nám přišel opravdu ze dne na den, já se Žanetkou jsme netušily vůbec nic, jen nám bylo divné, že sou paničky tak nervozní, nejdřív jsme myslely, že jedem na výlet, ale balení batůžku se nekonalo, takže jsme to zavrhly :-/
Jenže najednou se jedno ráno obě paničky sebraly a odešly, to už bylo divné hodně moc, věděly sme, že mladší panička de do školy ale ta starší?? Měla být doma a starat se o nás!! No nebyla pryč dlouho, ona přišla ale né sama!!! Představte si, že donesla cosi hrozně mrňavýho (promiň Mikey :-D) a řekla že je to nový člen naší smečky, no chápete to??? Já to teda vzala jako docela normálně, věřte, že po Žanetce mě nic nepřekvapí, ale musim říct, že Žanetka byla hodně v šoku, je zvyklá, že je u všeho první a najednou tu byl vetřelec, takže Mikey od ní ze začátku dostával hodně na prdýlku :)) Ale jinak spolu blbli :)
Já jsem samozřejmě nezklamala a UŽ po třech týdnech jsem si všimla, že s námi žije další mimi!! Prostě jsem ho viděla a řekla sem si, jo s tím bych si mohla zkusit trošku hrát (ne moc samozřejmě, to víte, s pohybem to moc nepřehánim, ještě bych se rozcuchala :-D) a tak jsem ho šla přepadnout, v šoku byl nejen Mikey ale celá rodina :-D Pořád jsem slyšela jééé ona si s nim hraje!!! No jasně, že si s nim hraju! Jsem snad bígl ne?? A bíglové jsou přece hraví a basta :)
Tak jsem Mikeyho nakonec do rodiny přijala i já no :) Od toho co byl Mikey uplně mrňavej se dost změnilo, on byl takový hodně kousavý miminko, tulení se k paničce vůbec neznal, pokaždé, když se šlo spinkat si šel hajnout sám kamsi do rohu :( a to počůrávání!! O nějakym čůrání na noviny tady nebyla řeč :) Ale paničky zjistily, že Mikey se učí opravdu rychle, naučil se chodit ven okamžitě a to kousání? Postupem času se z toho kousavýho zlobivýho mimina stal mazlivej pejsek :-) Ale nezměnilo se jen chování ale i vzhled, protože teď už Mikeyho hlavička a čumáček s bíglem nemá nic společnýho, prostě máme Brazilského teriéra s jinýma ušima :))


MIKEY: Heleee a co takhle o mě napsat konečně pořádnou chválu?? :-D

SHERRY: No dobrá, ačkoliv to nechci moc přizávat, tenhle prcek je vážně poslušnej, sice mívá své období kdy spapká venku opravdu všechno, ale mezi náma, kterej bígl nebo teriér to období nemá :-D, prostě opravdu poslouchá, ten přiběhne na ke mě stokrát rychleji než já se Žanetkou, i když ale PŘIBĚHNEME!! :-D
Závěrem chci štěknout, že příchod Mikeyho byl opravdu ze dne na den a jsme za něj neskutečně rádi, tenhle prcek do naší rodinky vnesl zase něco nového a já jsem opravdu zvědavá, jestli je to s Mikeym konec nebo se časem dočkáme dalšího překvápka?? :-)


Aktualizace 11.11.2007
MIKEY: Tak já se nerad vytahuju, ale u mě se za dobu, co jsem na svojí stránečku nenapsal změnilo prostě nejvíce :-D Změna nastala třeba v mém vzhledu, nikdo kolem ani já sám už nepochybujeme, že jsem skutečně pravý teriér (jestli ve mě bígl je tak minimálně :-D), ačkoliv žiju s holkama bíglatejma, vybral jsem si vyloženě teriérovský chování, přece nemusim mít vše jako ostatní, je třeba se trošku lišit :-DDD Ale paničce se to občas nelíbí, nevim proč se jí nelíbí, když si před ostatníma bráním balonek nebo klacík nebo dobrůtku či dokonce svojí paničku, já sem prostě hlídací :-D Panička teda tomu řiká nějak .. jak to jen to slovo ... Joo histerickej, ale tomu nevěřte, tak to není :-DDDDDDD Další změna u mě nastala určitě ve vzhledu, už nejsem housenka, jak jsem býval, ale je mě kus psa s dlouhejma nožkama a pěknou postavičkou a roztomilým výrazem, jak ale řikám, skromnost je mé druhé jméno :-)))

A když už jsem o agilitkách začal, byl jsem to já, kdo navrhl, že by jsme se mohli trošku hejbat, Sherrynka se tvářila trošku všelijak ale teď je ráda, že agi jsou :-))) Já jsem v agilitkách sice nejrychlejší, ale jsem opravdu torpédo a zatím je tam plno chyb ... No mezi náma, mít někoho, kdo umí rychleji běhat, vypadalo by to jinak :-) Protože když panička chce, tak to jde a zvládáme to :-) Ale nevadí, já počkám až se naučí pamatovat si kudy běžet a až trošku zrychlí, já mám času dost, jsem ještě mladej :))))) Každopádně agilitky je sport, který naší smečku a smečku ze Strašnic opravdu začal moc bavit a pokud počasí dovolí či není nějaká akcička, tak každý týden pilně trénujeme :-)))

Díky tomu, že jsem za těch pár měsíců povyrostl, povyrostla i moje potřeba bejt hodně v pohybu :o)) Nejlepší je, když nastane víkend, kdy nám panička sbalí batůžek a na celý víkend se přestěhujeme ke Strašnické smečce či ke smečce do Plzně, protože to jsou pak vejletíky, hodně kilometrů hodně běhaní :o)) Vždycky sem měl rád aport, ale už sem to zdokonalil tak, že za balonkem vydržím běhat třeba tři hodiny a pokaždé ho přinesu zpět k nohám tomu kdo aportuje, je fakt, že aportér je ze mě trošku pak nervozní, ale jsem neodbytný :-D Ne bezdůvodně řiká panička, že jsem se narodil s tenisákem místo mozečku, i když tak úplně s tím nesouhlasím, protože když páník od Strašnické smečky vezme létající talíř tak klidně přes dvě hodiny běhám i pro létající talíř :-) Mimochodem díky již zmíněné smečce z Plzně se ze mě stal plavec :o)))) To mi jednou, když jsem byl ještě menší, strejda Marty hodil do vody aportík a už to bylo, už sem plaval a voda je moje láska :-))) To když je teploučko nebo alespoň přijatelné počasí, tak s Bertíkem a Korálkem hupsneme do vody a dáváme si tempíčka a hrajem si na vodní akvabelky :o)))))))))

Stejně jako ostatním tak i mě vstoupila do života Lijáááánka, jen to u mě bylo jiné tím, že já sám byl miminko a hned ke mě přibylo ještě jedno :o)) Ale proto že jsme s Lilly téměř stejně staří (nebo spíše mladí), nejvíc si rozumíme, mám jí moc rád :-) I přes to občasné vysvětlování si, kdo je ve smečce víc :-) Ale přiznávám, že mám rád všechny tři holky, jsem tu jedinej chlapík a musim na ně dávat pozor a to je někdy hoooooodně těžký :-D Každopádně panička a holky, kluci ze Strašnic a smečkou z Plzně s Deniskou, Honzou a Martym alias jejich páníčkama jsou můj život a jsem rád, že si mě tenkrát panička všimla :-))))) A to je vše přáááátelééééé, za čas zase ahoooj :-D


AKTUALIZACE:  27.8.2008 - druhé narozeniny, už sem velký kluk!! :-)
MIKEY: Naposledy jsem tu psal, že mě opravdu chytlo nošení balonků, nejvíce tedy tenisáků :-) Panička se to tedy rozhodla zúžitkovat a v lednu letošního roku jsme prvně zkusili spor jménem Flyball a že nám to krásně jde! O mých začátcích a následně závodech se dočtete přímo v aktivitách, v rubrice flyball, já ten sport prostě miluju :-) Změnila se ještě jedna věc, už nejsme jen čtyři, ale je nás už pět ve smečce ! Letos se rozhodla panička pomoci jedné maličké fenečce, která byla v nesnázích, chtěla jí najít nový domov, ale to prostě nešlo, takže Fionka u nás prostě zůstala, tráví hodně času s paničky sestrou Ivankou a letos s mojí paničkou zkusí poprvé flyball, tak jsem na ní zvědavý :o) Jako starší bráška jí určitě pomůžu :o) No a já jsem si našel lásku, jmenuje se Jessinka a je to PRT bez pp, vzhledem k zdravotním problémům, které měla jako maličká si jí lidé pletou s voříškem, takže už jsme spolu navštívili voříškiádu a měli jsme ohromný úspěch, prostě nejkrásnější O:-) Na Jessinku ani na její paničku Janu já prostě nedám dopustit, dokonce jsem s nimi letos strávil cca deset dnů jen já sám, bez paničky a zbytku smečky, zúčastnili jsme se soustředění ve Flyballu v Českém Brodě a byla to paráda, panička si myslela jak moc budu truchlit a já si to přitom náramně užíval, chichi :))) S Jessinkou se určitě jak jen to půjde vydáme společně na další voříškiádu a už teď se moc těším, zatím si užíváme společných tréninků flyballu a společných procházek, kterých sice bylo teď méně, protože to je každou chvilku nějaký ten turnaj, ale po sezoně se to zase zlepší a zase celá smečka rádi Jessinku proženeme .. Nebo ona nás? :))))) Tak to je prozatím opět vše, ale já se zas ozvu, slibuju !!!! Váš Mikey :-)

PS: Fotogalerie z mé úspěšné výstavy je
zde , článek se někam vytratil :-( Ale pokusíme se ho najít a znovu zveřejnit :-)


AKTUALIZACE  29.8.2010 - 4 narozeniny ;)
Tak koukám, co tu Majkýsek psal přesně před dvěma roky a opravdu to je neskutečné :-)))))) Majkýsek flyball skutečně miloval, stalo se to jeho nejoblíbenějším sportem, objeli jsme spolu vcelku dost závodů a bylo to nádherné :-)) Jenže co čert nechtěl, já to prostě nezvládala, bylo to na mě moc náročné, noční tréninky, braní celé smečky na dvoudenní závody, které také byly náročné a navíc to odnášely nejvíc holky, které proseděly vždy dva dny u stanu, protože já se na chvilku nezastavila. Museli jsme tedy s flyballem po nějaké době přestat, tedy přestala jsem nejdříve já, Majkýsek pokračoval dále s Janičkou a Jessinkou, trénovali spolu, závodili a šlo jim to parádně :o) Jenže u Janči se pak objevily také nějaké zdravotní problémy a tak pro nás skončil flyball uplně :o( Ale to se nedá nic dělat, bylo to už pak jen o tom, že na nás všichni spoléhali, protože byl Majkýsek pro družstvo velmi důležitý a já se pak bála, jestli budu moct na závody jet nebo ne, nicméně nikdo nemusí mít strach, já to Majkýskovi rozhodně vynahrazuju :o))) Prošel si pak dalším sportem a to s názvem frisbee, to spolu víceméně děláme dodnes, jen ty tréninky prostě nezvládám :o) Nicméně talíře máme a docela často, pokud jdeme zrovna venčit sami, je beru a různě trénujeme, dokonce už děláme různé obíhačky mezi nohama a učíme se sami skoky s odrazem o mě, zatím ten odraz nám maličko nejde, ale to se podá :o) Taky různě přeskakujeme nožky a záda, chytáme už na pěknou dálku, pokud teda má panička (jako já :-D) svůj den a nehází do do křoví, na stromy a podobně :-) Ale stejně jako u Sherrynky a dogdancingu, i tenhle sport zůstane pro nás opravdu jen srandou a koníčkem, který je jen a jen pro nás, chvilku jsem si pohrávala s myšlenkou, že bychom ty závody zkusit mohli, ale to bych se musela buď pořádně naučit házet, což moc nehrozí :) a nebo se naučit umět předvádět natolik, že bychom zkusili frestyle a to teda taky nehrozní mno :-) Ale jsem si jistá, že Majkýsek tohle rozhodně neřeší, v tu chvíli kdy házíme a běháme, je mu uplně fuk, jestli na něj někdo kouká nebo ne, má v tu chvíli pozornost jen a jen na talíře, takže myslím, že je rozhodně spokojený :-)))). Samozřejmě že Majkýsek běhá agility a běhá zatraceně rychle :-D Běhá tak hrozně rychle, že téměř každý náš běh končí diskvalifikací :-D Ale rohodně neexistuje, aby kvůli tomu přestal běhat !! To bych v životě nedopustila, běháme proto, že nás to baví a né proto, aby všichni byli na bedně :o) Majkýsek by pro tenhle sport umřel a nějaký disk sem, disk tam, to je prý uplně jedno :o) Ale my oba víme, že chyba je hlavně na mé straně, uběhnout tohle zvířátko vážně není jednoduché :o) Znamená to pro nás to, že stále nemáme splněno pro přestup do A2 :-D I když si začínám myslet, že je to asi tak lepší, rok pro přestup by pro nás byl stále málo :-DDD Já pořád říkám, že s Majkýsem budem v jedničkách a pak přejdeme rovnou do veteránů třeba až mu bude 18 :-D. Tohle je opravdu tvoreček s neutuchající energií, pořád má co dělat, pořád by rád pracoval :o) I Majkýs zkouší dogdancing, ale pro něj to teda moc není, je natolik rychlej, že mu opradu nějaké podávání packy, vůbec nic neříká, zkoušíme tedy jen obíhačky kolem nohou, slalom a podobně, ale řve u toho natolik, že je nám to opravdu ale opravdu k ničemu :-D A tak jsme se vrhli na poslušnost ;-) to je něco co mě opravdu začíná docela bavit a ráda bych s Majkem zkusila nějakou zkoušku, i když je to opravdu výzva, zkuste si Majkýse vzít na cvičák a zklidnit jeho temperament, cožpak o cvičení v parku nejde, tam funguje jak hodinky, přepisový aport, odložení za chůze, chůze parádní, odložení dlouhodobé, ale jakmile tenhle pes vejde na cvičák, všechno je jinak, cvičák totiž znamená flyball nebo agility a držet ho maličko na uzdě je opravdu nemožné :-) Byl na zkouškách ZZO společně se Žažou a já málem vyletěla z kůže :-D Celou dobu rval na vodítku a když došlo na aport, dostal šílenej amok, ječel, šílel, skákal a zas ječel až sem si řikala, jestli nemá halucinace, on zaručeně viděl imaginární flyballovou dráhu :-DDDD Ale nevadí, zkusíme to zas, já věřím, že to spolu dokážeme, budem velcí pašáci :o))))) Taky plánuju coursing, na to se těším moc :o) Jinak z Majkýska se stal celkem lovec, vyběhne za zajícem, vyběhne za čimkoliv, naštěstí je tolik naučený na loveckou píšťalu, že se vzápětí vrací zpátky, on je taky mamánek a dlouho bez maminky nevydrží !!! :-D Tak to prozatím stačí, rozhodně se na stránkách dočtete, jestli nám to na nějakých těch zkouškách vyšlo či nikoliv, držte nám tlapky :o))))