***************************************************************
NAŠE SMEČKA - Jamie
***************************************************************
  jméno: Divine Demosthenes of Great Olympia - CHOVNÝ PES !!
  nick: Jamie
  narozen: 26.4.2015
  matka: MultiCh. Adorable Andromeda of Great Olympia
  otec: Ch. Lonely Snoopy Fix of Grant´s Garden
  zbarvení: Tricolor
  výška:39 cm
 
úspěchy: 2x Velmi nadějný 1, VD3, VD, 2x Výborný 3, Výborný 1 CAJC, BOJ
   Zdravotní testy: MLS, NCCD, IGS, Faktor VII, MH, Lafora epilepsie - N/N
  Zkoušky: Freestyle 1, Dance with Dog 1, Musical Dressage 1, Heelwork to music 1, BZH - II. cena -156 bodů (4,2,4,4,4), Master of dogdancing 1, Canisterapeutický pes, Dance with dog 2, BZ - I.cena (4,4,4,4), Musical Dressage 2 - výborně, agility MA2

AKTIVNÍ ŠAMPION BEAGLE CLUBU ČR

07.10.2018 - Jamiho strakatá partička má své album :-) Byla jsem na návštěvě a jsou teda krásní :) Jeden hezčí než druhý, takže nakonec snad dobře, že jsem k jednomu vrhu svolil a Trixinka se může pyšnit druhýma nádhernýma vnoučátkama :-) Jinak Jimbo byl po nějaké době zkusit opět zkoušku z dogdancingu MD2 a spnlil jí na výborně !!! Cvičil naprosto báječně, byli jsme krásně propojení a zkouška se nám povedla velmi :) Takže druhá dvojková zkouška za námi a ted zase bude potřeba nějaký čas, na trénování HtM2 :) Tak a odkaz na Jamiho dětičky, je ZDE :)

03.09.2018 -
Tak nakonec přece jen :-) Po dlouhém dlouhém zvažování zda jo nebo ne, nakonec bylo rozhodnuto pro JO a Jamie se stal hrdým taťkou pěti krásných strakatých miminek :-) 4 holčiček a 1 chlapečka a jsou užasní všichni !! Nakonec jsem ráda, že jsem svolila a jeho a Trixinky povaha bude kolovat v další generaci, doufám, že budou děti stejně užasné !! :-) A protože už je Jimbovi 3,5 roku, vkládám aktuální fotečky, sice postoj netrénujeme zrovna každý den, vlastně už vůbec, tak to nebylo úplně snadné :-D Ale nakonec z toho něco je, chlapeček nám zmužněl, hlavu nikdy nebude mít obří, ale je z něj docela kus pejska :-) Chystáme se pomalu ale jistě na DD zkoušku MD2 a v příštím roce určitě zopákneme nějaké lovecké zkoušky, tento rok byl nějak lenivý, až moc ! :-) Odkaz na Jamiho miminka je na facebookové stránce chovatelské stanice Nymphaea Alba :-) Přímo ZDE :-)

26.04.2018 -
Jamie slaví tři roky !!!! A je to stále moje miminko, myslím, že mazlivější a kontaktnější zvířátko snad mít nebudu, to jakým způsobem on dokáže spát, jak moc musí být pořád blízko, prostě miminko :) Jinak snad už to nebude jen o tom, že o tom mluvím, ale už se opravdu nějak víc s Jamim vrhneme na nosework, doufám v to, páč nosánek má opravdu dobrej !! :)


30.09.2017 -
Jamie válí :) Jak jsem si myslela, že to bude psík, který do agi nijak nezasáhne, spletla jsem se, během tří závodů máme splněno do MA2, dvakrát Jamie zkoušku vyhrál, jednou byl druhý, je to božan !! :-) Navíc jsme splnili další loveckou zkoušku a to Barvářské zkoušky, které se konaly u nás blízko v Ondřejově, zkoušku Jamie dal v I. ceně, samé 4, opravdu naprosto parádní práce ! Těším se až nafotíme nějaké podzimní fotky, barvičky už jsou venku krásné, tak jen chvilku času na focení, máme toho ted opravdu hodně ! :-) Pro tentokrát alespoň vkládám Jamiho na parkuru, se šiperkou Arielkou a jedna fotka po BZ :-)21.05.2017 -
Jimbo aktuálně v postoji a s maminkou Trixi :-)

26.04.2017 -
Jamie oslavil 2 roky !! Už je z něj děsnej dospělák ! :-) Ba ne, Jimbo je pořád takové miminko, ale po dlouhé době má nějakou postojovku, myslím, že vypadá o něco lépe, jak před rokem, ale stále má před sebou kus cesty :-) Teď měl chvilku pauzu v dogdancingu a na včerejším tréninku ukázal, jak strašně umí taková pauza prospět, byl fakt úžasný, až neuvěřitelný, makal opravdu na plno !! Čili trénink na MD2 ho nemine, to už je jasné a doufám, že časem se donutíme i ke zkoušce samotné :-) Také už na plno okusil kouzlo coursingu a jupí, hrozně ho to bavilo !!! :-) Takže i coursingovat bude :) A rozhodně ho letos čeká trénování v lese a mám v plánu další BZH a zkusíme i BZ, tak snad se zadaří, uvidíme !!! :-) Agility zkoušíme pomaličku, polehoučku, nespěchám na něj, Jimbo nejvíce miluje zonovky, tak se postupně dokopeme určitě i dál :) Jediné, co Jamiho nečeká, jsou výstavy :-) :-D A myslím, že ho to zcela určitě netrápí, ba naopak :-D  Přikládám pár foteček a odkaz na jeho první pořádný coursingový běh - ZDE :-) Jinak samozřejmě se s Jamim na plno věnujeme canisterapii, dávno už jezdí bez Trixinky za zády, má svůj domov důchodců, svoje stařečky a je v tom prostě skvělý, jak jinak :-)


02.03.2017 -
Jamie ke svým zkouškám přidal další a to dogdancingovou - DwD2 na výborně :-) Letos bych ráda, abychom spolu zvládli další lovecké zkoušky, další dogdancingovou zkoušku a určitě se ponoříme do světa noseworku, na to se moc těším !!! :-) A pokud nějak vypilujeme box a aportík, nic nám nebrání ve zkoušce OB-Z tak uvidíme, jinak prý cvičí moc hezky, je vidět, že ho to baví, jen ty cviky pěkně dotáhnout a jdem na to :-)27.11.2016 -
Jamie nepřestává překvapovat, je mu 19 měsíců a prošel před pár dny neuvěřitelně těžkou zkouškou canisterapeutického psa :-) Opravdu nestačím zírat, proplul tím, jako by nic, i ve chvíli kdy kolem něj mlátily bubny, lítaly děti, řvali lidi, padaly berle, se dokázal soustředit pouze na mně a co mu říkám, nehnul ani brvou, zvládnul při zkoušce svoje první opravdu polohování až takové, že ležel u staršího pána, zahříval a hlavu měl na jeho rameni a byl uplně klidný, byl tam jediný takhle mladý a rozhodně můžu říct, že to zvládnul uplně stejně perfektně, jako psíci s více zkušenostmi a hlavně už klidnějí ! Jsem na něj opravdu hrdá, je to kluk šikovný :-) Teď pomaličku začneme trénovat na DD zkoušku, přesněji na DwD2, ale opravdu v klidu, myslím, že letos toho bylo tolik, že není kam spěchat, i Jimbo občas potřebuje trošku pauzičku ! :-) Taky padlo rozhodnutí, Jamimu nechám potvrdit chovnost, zatím to nic neznamená, je ještě opravdu hodně mladý a stále potřebuje čas, aby dospěl :-)02.11.2016 -
Našemu klučíkovi už je pár dní 18 měsíců :-) Pro mně je to ale stále prostě miminko, umazlený malý mimino :-) Na druhou stranu úžasně šikovné, ve svém roce a půl má na kontě už pět zkoušek a první krásný titul MASTER OF DOGDANCING 1 !! :-) Začne pomalu pracovat na dvoječkách a taky už máme doma výkonostní průkaz na agility, tam to asi půjde trošku pomaleji, ale to vůbec nevadí, nemůže jít všechno hned, závody si zkusí hlavně kvůli prostředí, hluku, ač už je to mazák a na dost závodech samozřejmě byl se smečkou, takže mu to nebude cizí, pro tentokrát si to ale zkusí i přímo s běháním, jsem na to zvědavá !!! :-) Vkládám pár podzimních foteček Jamiho, mástra ! :-))

18.08.2016 - 
Jamie za pár dní oslaví 16 měsíců :) Říkám si, kde je to miminko, ač on je teda miminkem furt, přesto se mění, žádné trhání keříků na zahradě, kousání klávesnice a podobně, ohrádka dávno není potřeba, je to kluk šikovný :-) Výstavy na chvilku necháme výstavama, počkám, až opravdu dospěje, pokud se tak stane a pak teprve se pokusíme, jestli nezvládneme alespoň Českého šampíka, ale to je hudba vzdálené budoucnosti :-D Necháme to prostě na příští rok :-) Pro tuto chvíli začínáme hlavně makat, Jamie se připravuje na BZH,  na dogdancingové zkoušky (pro tentokrát se pokusím nezapomenout žádný cvik !!), takže máme opravdu co dělat a samozřejmě agilitky jsou samozřejmností :) Pokud mi bříško dovolí, trénujeme :-) A máme nové krásné fotky, tak vkládám, ať je vidět, jak nám kluk dospívá :)
27.06.2016 - Připadá mi, že se Jamie maličko mění, trošku dospívá, i když bude potřebovat ještě dost času, minimálně rok, než z něj bude fakt kus psa ( i když vejšku na kus psa už tedy rozhodně má !! ), přece jen něco je jiné, věřím, že jednou tu klubovku na výbornou přece jen dáme, věřím mu klukovi ! :)  Jamie začíná jezdit na dogdancing a začíná se připravovat na první DD zkoušku - freestyle, no bude to spíš zatím zkouška, jak udržet pozornost, když mám velké nervy, když je kolem tolik lidí i psíků, zatím to bude samý disk do začátku, ale to se podá, pokud na poprvé uděláme na place nějaký cvik aspoň, bude to úspěch, jinak cvičit Jamiho opravdu moc baví, je skvělej :-) Agilitky se nám taky pomaličku zlepšují, ono to pujde všechno :-) Makat budem :-) Vkládám aktuální 14ti měsíční fotky :)


18.06.2016 - Jamie má skoro 14 měsíců :-) Začínáme víc makat v agi a je hrozně moc šikovnej !!! Na rychlost si počkáme, jako u jeho paní matky, ale jinak je to fakt šprt :-) Od července se vrátíme zpět ke stopám a začneme pěkně makat :) Jinak je to zatím pořád žížalka, ač maličko změny tam sou, už není vyšší než delší, ale tak nějak se to trošku vyrovnalo, ač nohatej teda je :-) Hlava vypadá taky o maličko lépe, ale toho času bude potřeba ještě dost, ačkoliv nikam nespěcháme :-)  Vkládám zase pár nových foteček, když doroste o něco hrudníček a hlavinka ještě, budu úplně spokojená, tak uvidíme ! :-)

07.04.2016 - Náš pan mladej oslavil nedávno 11 měsíců :-) Začínáme pořádněji s agilitkama, sem tam cvičíme, ale nic nehrotím, na vše jdeme pomalu, není kam spěchat :-) Čeká nás pár výstav, ale opravdu jen maličko, víc už se budeme věnovat něčemu pořádnějšímu, už je na čase :-) Jamie je stále taková žížalka, asi se o něco změnil, né moc, ale pořád má dost času :-) V hlavince je to zatím fakt miminko, i když mu za chvilku bude jeden rok, rád řádí, miluje všechno a všechny, je to neuvěřitelně nekonfliktní zvířátko, fakt božan :-) Mám dvě nové fotečky, postojovku a sedící, určitě pak na počest jednoho roku, nafotíme něco víc ! :-)09.02.2016 - Jimbovi je 9 měsíců a pár dní k tomu :-) Má za sebou dvě výstavy, kde se předváděl už ve třídě mladých, jednou na Klubové výstavě, kde jsme odešli s výsledkem VD3 a jednou na Mezinárodní výstavě v Brně, kde jsme získali krásný posudek a Výbornou 3 k tomu, tímto Jamie splnil chovné podmínky, ale jak píšu v novinkách, stejně je hodně mladoučký, tak si pokusíme ujet ještě pár výborných, opravit Klubovku a začneme se pořádněji připravovat na lovecké zkoušky, tam máme co dělat, učit takového závisláka odložení, je opravdu zábavné :-) Jamie se začíná pomalu měnit, de to teda opravdu pomaličku, ale to nevadí, není kam spěchat, ale začínám věřit, že ve dvou letech z něj bude pěkný pejsek :-) Teď je z něj pěkně nohatá žížalka !! :-))) Těším se, až zase začneme trošku víc pracovat, jen co se proberu ze zimního spánku, vrhnem se na to :-)) Přikládám aktuální Jimbovi fotky :-) 

26.12.2015 -
Jamie oslavil 8 měsíců, neskutečné jak to letí !!! :-))) Zlobivé chvilky se občas mění na ty hodné, i když oproti holčičkám je tedy opravdu živější a potřebuje více zaměstnávat ! :-D Ale nějak už to umím vychytávat a je to čim dál lepší :-) Cvičení nám jde, i když je to ted divočejší, Jamie a pamlsky, to je až neskutečné, možná to začneme spíše zkoušet na hračku, abych nepřišla o ruce :-)) Chodíme stále řádit do psí školky, tam je to fajn, už se učíme i agility, tedy opravdu nikam nespěcháme, v kuse jsme zatím na pěti překážkách ( s tyčkama u země ), tunelech a nějaká ta zonovka :) Od nového roku začneme pracovat na brankách (slalom 2x2), tak uvidíme, jak nám to půjde :-) A tady je pár osmiměsíčních foteček :-) Roste nám kluk, roste :-) Né sice tolik, ale je to tam :-)

19.12.2015 -
Úplně sem zapoměla dát miminovi všechny fotky, takže doháním resty a vkládám ještě fotky, kdy bylo Jamimu sedm měsíců, nějaký ten postojek a jak pěkně umí řádit třeba s Ferdou :-)01.12.2015 -
Jamie oslavil koncem měsíce 7 měsíců :) Přerostl maminku, babičku, všechny, zatím kromě Majka :-) Na plno se věnuje canisterapii, učíme se dogdancing, zatím tedy soukromě a v příštím roce zkusíme určitě první zkoušku :-) Co se týče výstav, zatím nic neplánujeme, uvidím, zda se ještě během dvou dnů rozhodnu a zkusíme aspoň poslední dorost začátkem roku, ale jinak asi nic moc, myslím, že Jamie nebude moc výstavní typ, za to ale doufám a věřím, že to bude úžasný pracat, zatím se tak tváří, tak uvidíme ! :-) Jinak je to čim dál větší mazel, až neuvěřitelný, ranní rituál bez toho, aby se Jamie stočil u mně do klubíčka a položil si hlavu na můj krk, si ani neumim představit :-) Je fakt skvělej :-) Děkuju Evče za fotečky, postoj nemáme, tedy né takový, který bych mohla zveřejnit ! :-D
28.10.2015 -
Jamie už dva dny patří mezi dorostence :-) Je to tak, je mu už šest měsíců !! Pár dní před tím, jsme mu s Evčou nafotily nové fotky, moc děkuju !! Zatím nemůžu napsat nic moc nového, je to miminko a zatím je děsně děsně snaživej, i když jako správnej bígl umí i zazlobit, viz ukousanej stůl a podobně :-D A to si myslím, že se opravdu nenudíme, ale holt potřebuje víc !! :-D Cvičí zatím moc pěkně, uvidíme, kdy příjde pubertička, vše zapomeneme nebo nás bude zajímat vše ostatní, jen to cvičení ne :-) Na výstavy se zatím nijak nechystáme, asi zkusíme dorost v lednu a pak jestli se zadaří nějaká klubovka, nic moc dalšího v plánu zatím nemáme, raději budu dávat penízky do těch sportů než do výstav :-) Samozřejmě vkládám zmiňované fotky půlročního mimina ! :)) 


6.10.2015 -
Mimino oslavilo před týdnem 5 měsíců, už dorostl tak nějak holčičky, možná maličko mu ještě chybí, ale roste roste :-) Učí se čim dál lépe, v pěti měsících už moc pěkně zvládá bokem, luxusně couvat a učíme se pivoty !! Fakt úžasné :-) Byl samozřejmě s námi týden na táboře na Celnici, odkud má nové fotky, takže samozřejmě vkládám :-) V šesti měsících pak zkusíme postojek a nějaké nové fotky, snad nám to půjde, s postojem zatím trošku bojujeme, Jamie asi ví, že ho v životě nebude moc potřebovat :-o :-) Tak hurá na fotky :-) 


17.9.2015 -
Jamie oslavil 4,5 měsíců před pár dny, tak má pár nových foteček :-) Zatím je to taková žížalka, ale je to miminko, bude to psík, který poroste pomaličku, postupně, nikam nespěchá a tak to má být, do dvou let z něj bude krásný pes :) Musím napsat, že po mamince rozhondě zdědil to, jak je šikovný, ve 4,5 měsících už začíná zvládat chůzi bokem, couvá už dál, učíme se pivoty, to je až neskutečné !!! :-) Už se přiučil i úklonu, slalomek už dělá víceméně sám, prostě je to pan Úžasný ! :) Pořád jsem nevěděla, zda dělám dobře, jestli už to není moc, sedmej psík, teď ale můžu napsat, že to jde zvládat a že mi Jamie hrozně přirůstá k srdci a pěkně si mně omotává kolem paciček :) I když zatím samozřejmě umí i pěkně zlobit, jako správné mimino :-) Tak a tady je pár aktuálních foteček :-)

Pac !


Úklona :-)


Můj krásný kluk :)


Postoj 4,5 měsíce, žížalka :-))


Tři generace :-)


23.8.2015 -
Jamie bude mít za pár dní 4 měsíce :-) Tak má samozřejmě novou postojovku, to musí být ! :-) Jinak je to kluk šikovný, už se učíme deset triků na dogdancing, samozřejmě začínáme, ale už máme i videjko, je přímo ZDE :-) Tam mu bylo 3,5 měsíců, je vidět, co se takové miminko může naučit :-)22.07.2015
- Jamimu budou tři měsíce a už nám pěkně roste :-) Zatím nevím, jak to bude vypadat do budoucna z výstavama, je to opravdu ještě miminko a já nejsem jasnověděc, ale už teď můžu říct, že se zdá být velmi šikovný, zvládáme už packy na ruce, otočky, okolo, učíme se couvat a zajíčka a lehni, opravdu se učí velmi rychle a klikr ho velmi baví :-) Máme pár aktuálních foteček, které už budu vkládat do galérky na rajčeti a budou přímo ZDE :-)


17.06.2015
- Po dlouhých dlouhých úvahách, které miminko má zůstat doma a zda vůbec zůstane (přece jen můj zdravotní stav není zrovna nej), konečně padlo rozhodnutí, zůstane Jamie !! :-) Volba mezi jím a Jimmym byla šílená, díky bohu, že dva kluci už byli zamluvení, vybírat ze všech, tak se odstěhuju do Bohnic, všichni jsou prostě úžasňáci :-) Nakonec ale se rozhodlo, Jimmy pocestuje za tatínkem a Coopim do Rakouska a Jamie zůstane doma :-) Nevím jak poroste, nevím, zda zvládneme výstavy, zda se bude kluk líbit, jak přezubí, ale důležité je, aby ho bavilo běhat, tančit a tak vůbec prostě něco dělat :-) Sedm psů je dost, ale fakt je, že moje smečka už je opravdu stařičká, na konci roku už se v agi do veteránů přesune i Lijuška, jednoho dne to bude i Majkýs a já potřebuju, abych se trošku udržovala v kondici, abych se hejbala, proto jsem se nakonec rozhodla pro to, nechat si pejska. Bude to asi trošku jiné než u těch holčiček a Majka (to je cvok, toho baví naprosto vše :), miminka u nás už nebudou, čili žádné miminko už taky nebude ! :-) Pokud teda se neuskuteční to, co mají v plánu s Jimmym v Rakousku, to pak za sebe neručím :) Jinak trošku k Jamimu, Jamie vypadá, že bude pěkný pejsek, výraz asi bude mít tedy po mamince, o tom žádná :) Hlavinka ale zatím vypadá pěkně ( i když od té doby, co jsem se rozhodla pro něj, mi příjde, že má hlavu nejmenší o.O :-D ) a i v tělíčku je pěkný, kosti vypadají silně, jen předhrudí se zatím jen trošku rýsuje, ale na to má opravdu čas :-) Co se týče povahy, začínáme používat klikr, Jamie je opravdu velký jedlík, takže by to mohlo jít i snadno, zatím jen klikáme a papáme, to není špatný na to, že je mu sedm týdnů :-) Taky už si sedá, když mu dám pamlsek k čumáčku, snad ho to cvičení bude bavit ! :) A to je pro zatím vše, postupně budu doplňovat novinky o tomhle klučíkovi a samozřejmě fotky ! :)

Fotky Jamiho ve věku 7 týdnů :-) Fotky před sedmým týdnem najdete v odchovech u vrhu "D" a je jich tam spousta !! :)RODOKMEN JAMIHO :-)