POLY - iFÍ - polymerové šperky
***************************************************************
AKTUALITY 2016
***************************************************************
!!! Nabízíme ke krytí !!! Více ZDE :-)

Naši chovní chlapečci: Bubínek, Renoušek, Barney, Cooper a Banny :-)


23.12.2016 - Trošku nestíhám věnovat se stránkám, takže opět pár novinek ... :-)

23.12.2016 - Jsou tu Vánoce !! - Další rok utekl jako voda a jsou tu opět vánoce :-) Přejeme s celou smečkou všem pohodové a klidné svátky, užijte si příjemné Vánoce tak, jak jen vy chcete :-) U nás jako každý rok nemůže chybět stromečková fotečka :)


21.12.2016 - Postupové zkoušky z Dogdancingu Praha Štěrboholy - Bouda -
Od postupových zkoušek měla Trixi celé dva roky pauzu, asi to bylo zbytečně moc, ale zas jsme do zkoušky Musical Dressage šly s tím, že umíme vše, jen panička je velký nervák, tak to hodně potrvá :-D Zkoušku Trixi zkusila celkem 3x, poprvé to bylo za disk, Trixule měla problém s ouškem, sama jsem to tedy ukončila a odešly jsme, abych jí zbytečně cviky neznechutila :-) Po druhé už to bylo lepší, ale já měla velké nervy, zkoušku jsme složily na VD což i tak byl obrovský úspěch, trojková zkouška !!!! A div, že už jsem si to zapamatovala a byla schopná to dát v kuse ! :-D A potřetí to bylo dnes, jely jsme zkusit nové prostředí v Boudě, je to tam moc fajn, není tam horko, Trixulína nefuněla a makala jako už dlouho ne !!!! Já udržela vcelku nervy na uzdě, až na maličký zádrhel u čtverce s pivotama, kdy sem přemýšlela, zda to ukončit nebo ne, neudělala sem to a dobře udělala !!!! Trixi totiž splnila zkoušku na výborně !!!! :-) Nemůžu tomu stále uvěřit, nikdy bych neřekla, že vůbec nějakou trojkovou zkoušku můžeme dát :-) Škoda, že puaza byla tak dlouhá, bylo to zbytečně moc, myslím, že celé trojky asi nedáme, ale nicméně o další zkousku se rozhodně pokusíme !!!! No a Trixinka má na kontě dalšího mastera :-) Splněním třetí zkoušky v divizi Musical dressage plní titul MASTER OF DOGDANCING MUSICAL DRESSAGE !!! A dostane za tento titul nádherný velký stříbrný talířek :-) Určitě jí pak nafotíme uplně se vším, at má krásné fotky :) Zatím vkládám kokardičkovou fotku, ta po splněné zkoušce musí být !!! :-))


18.12.2016 - Natáčení vánočního videa pro firmu DEMEVEN.cz - Poprvé jsem zažila trošku takové větší natáčení videoklipu, vyrazila jsem s Trixulínou do Prahy, kde firma vyrábějící obojky, motýlky a další věcičky pro psíčky, točila vánoční klip pro svůj obchod :-) Nemohla jsem zůstat do konce, protože jsem musela zase na vlak a natáčení pak probíhalo hodně do noci, ale i tak Trixi ukázala co umí a byla fakt skvělá !!! A nakkonec video vypadá naprosto super, takže prostě musím vložit ke shlédnutí :-)

VIDEO ZDE

18.12.2016 - Návštěva Lottynky a Majlušky - Lottynka má novou parťačku !!! Protože má Šárka složitou práci a už když byly miminka, bylo jasné, že pro štěndo by to prostě nebylo to pravé, tak nakonec se Lottynka přece jen dočkala :-) Přírustkem v Plzeňské smečce je bíglinka jménem Mamba Ithaka Bohemia neboli Majla :-) Podobnost jména na moje holky není čistě náhodná, Majlí pochází ze stejné chovky jako Sherrka a Žaža a i příbuznost tam je, je to Žanetky sestřenice :-)  A jisté rysy holky mají opravdu podobné :) Ale nejen se Žanetkou ale i s Trixi, Lilly, Trixinka a Majlí mají stejného dědečka, což je Lijánky tatínek a ano, i tam je podoba dost znát, jako třeba ty velký černý kukadla :-) Majla je neuvěřitelný zlatíčko, je jí osm let a do smečky k Šárce zapadla naprosto bez problémů a holky jsou více než spokojené :-) Proběhla taky prochajda s Blaženkou a mám i aktuální fotku, tedy fotka mohla být lepší, ale to je takový torpédo, že jsem ráda i za tuto !!! :-D
17.12.2016 - Máme narozeninový týden :-) - 9.12. oslavila Žabžulka svoje 12té narozenininy, je to pořád takové miminko, i když úplně šedivé a už jí ty ouška začínají taky zlobit (ve spojení se Šherrynkou to začíná být venku už tak trošku bojovka :-D) a dnes slaví Lijuška svoje 10té narozeniny !! O Lillynce nejde napsat nic jiného, než to, že ta miminkem byla, je a vždycky bude, je to něžná princezna (kromě té chvilky, když venku stopujeme, to se pak změní v malého žlutého satana :-D)

Vše nejlepší holčičky moje :-)

:)


20.11.2016 - Jamie splnil zkoušku Canisterapeutického psa !!!

Jamie je frajer, v roce a půl se z něj stává oficiálně Canisterapeutický pes :-) Vše jsem napsala na jeho stránku a přidala mu pár nových foteček :) focení v zimince s ním bylo trošku náročnější, na jaře na oslavu dvou let už to snad bude lepší, ale přesto si myslím, že je to prostě slaďouš, je to prostě Jimbo :-) Takže letos máme za sebou naší šestou společnou zkoušku, teď má maličko pauzu, ale brzo začneme zase makat ! :-)


Jinak jsem s Trixinkou byla zkusit poprvé, uplně poprvé !!! dogdancingovou zkoušku MD3 a bohužel neklaplo to, né že by Trixi nemakala, byla úžasná, moc se snažila, ale nějak nás zazlobilo ouško a po pár cvicích, kdy jsem viděla, že to opravdu není ok, jsem zkoušku sama ukončila, už máme kapičky, tak už to bude zase dobré a určitě to zkusíme zas ! :-)

02.11.2016 - 2. listopad, svátek zesnulých ...

Stejně jako loni, i letos musím vložit aspoň maličkou vzpomínku .. ač nejde o lidi, jde o tvorečky, které milujeme, dýchali bychom pro ně a prostě si to zaslouží ... Je mi líto, že už nevzpomínáme jen na Cloonyho, ale vzpomínáme už i na madam Tessinku :-( Oba úžasní, skvělí, každý tu mohl být jinak dlouho, ale na oba myslím úplně stejně, pro mně prostě oba odešli moc brzo, ať deset týdnů nebo jedenáct let ! Už jsem psala, že nejsem nijak věřící, přesto věřím, že ti dva na nás dávají dobrý pozor a mají nahoře jeden druhého! Cloony, Tessinko, vzpomínáme a posílám nahoru spoustu dobrého papání a podrbání a Tessince speciálně kostku másla (ona ví !!)

01.11.2016 - Máme dost novinek :-) Ta první je, že v podzimní galérce mají fotky už všichni :) 

31.10.2016 - Dogdancingové zkoušky Horní Počernice - Dnes jel opět tančit Jamie, přihlásila jsem ho na zkoušku Musical Dressage 1 a protože se pár dní před zkouškou uvolnilo místečko, nakonec jsem se nechala ukecat !! :-D a šli jsme do toho, během pár dní jsem se pokusila zapamatovat si i Heelwork to music 1, Jamie si jí nezkusil vůbec, naopak jsem tak panikařila, že přestal dělat víceméně vše :-D Takže jsme si jeli víceméně jen potrénovat, jenže Jamie je šprtík zjevně po mamince a obě zkoušky zvládnul ! Během cca měsíce a půl složil všechny čtyři potřebné jedničkové zkoušky na výborně, borec !!! :-)) Takže malá rekapitulace :-)

Freestyle 1 - Výborně
Dance with dog 1 - Výborně
Musical Dressage 1 - Výborně
Heelwork to Music 1 - Výborně

Jamie ve svých 18ti měsících získává titul MASTER OF DOGDANCING 1 !! :-) Více nových foteček má opět na své stránce :-)


29.-30.10.2016 - Double CACIB Praha - Vystavovala se Trixinka a Lijuška a v sobotu také dětičky Guliver a Jack a oba kluci byli neuvěřitelně šikovní ! :-) Gulivera po té, co si dal kolečko na zádech :-D jsem si vzala já, aby zkusil trošku fungovat a šlo to, kluk šikovný !! Jack s paničkou byli připraveni naprosto úžasně, klobouk dolů !!!

29.10. - Nymann Gunnar (DK)
Guliver - tř. štěňat - Velmi nadějný 1
Jack - tř. štěňat - velmi nadějný 2
Trixi - tř. šampionů - Výborná 4
Lijuška - tř. veteránů - Výborná 1, Best of Veteran ! Na závěrečky jsem nečekala, psíčkové doma měli přednost :-)

30.10. - Yerusalimsky Eugene (RUS)
Trixinka - tř. šampionů - Výborná 3
Lijuška - tř. veteránů - Výborná 2

Děkuji Evče za vystavení holek v sobotu a Atině za neděli, já se rozhodla, že tentokrát do kruhu prostě nepůjdu, prostě to nešlo ! :D A určitě dodám pořádnou fotku Lijušky, jen co se mi fotka dostane do rukou :-)


No a jinak se snažíme jezdit na vejletíčky, kterých za poslední dobu nebylo moc, tak se to snažíme napravit !!! A Jamiho ještě čeká canisterapeutická zkouška koncem listopadu, je to hrozně šikovný kluk, už i polohujeme ! :-) Vkládám fotečky toho našeho kluka u babiček, tedy tentokrát u jedné, kde je vidět, jak už si sám lehá a je úplně uvolněný :-) A nějakou tu fotečku výletovou, byli jsme třeba v Diivoké Šárce a nebo taky v Dobříši, všude je krásně :-)

Jamie a canisterapie
Vejletíčky14.10.2016 - Podzimní smečka :-)

Máme pár krásných fotek alá podzimních :-) Zatím jen Žanetky, Lijušky, Trixulky a Jamiho :-) Majkýsek se zotavuje po operaci (byla mu vyndána z krku bulka, nezhoubná, takže je zcela v pořádku) a na Sherrynku by fotící prochajda byla příliš, takže ta bude mít pak fotečky zvlášť :-) Vypadalo to, že nějaké pěkné místo na focení ani nenajdeme, ale na poslední chvíli jsme přece jen našly a fotky jsou povedené, samozřejmě za ně díky Evče, fotit já, určitě to takhle nedopadne :-D

Podzimní galérka08.-09.10.2016 - Mistrovství agility bíglů + Strakaté dvojzkoušky (+1),rozh. Katka Lerlová

Mistrovství se tento rok konalo ve Zdobíně a protože jsme s holkama z Bolky chtěly být na celý víkend, zamluvily jsme si chatičku kousínek od místa závodů a bylo to moc fajn !! Na ubytko se k nám přidala Lenka s Martinem a Bannym a kousíček od nás bydlely holky Věrka s Verčou a Kokynkou :-) V sobotu se konalo mistrovství, přidali se k naší partičce ještě Brandy s Calvím a mohlo se začít :-) Katka Lerlová stavěla parkurky pěkné jako vždy, běhavé a vždycky s nějakou pastičkou :-) Z mé smečky běhala Trixinka, pak Lijuška, ta běhala už za veterány a Majkýsek, který si mohl zaběhat otevřené běhy i zkoušky, takže si to užil :-) V ranním jumpinku s rychlostí 4,94 m/s si Majkýs doběhl pro parádní druhé místo, běhá nám to ted fakt moc pěkně ! Sice další dva běhy disk, ale to nevadí, vždy tam prostě bylo něco, co mi nesedlo a špatně jsem ho vedla :-) Trixulka v prvním běhu zblbla slalomek, samozřejmě má vina, vím, že se jí tam nemám motat a když už tak mi Marti několikrát ukazovala jak správně navést při horším náběhu, kdepak, udělám si to po svém a špatně ! :-D Ale jinak nádherný běh, zkouška se nám nevyvedla a agility už bylo čistě, rychle !! A protože jsem nepočítala s tím, že by se Trixi umístila v součtech, krásně jsme si to užily :-) Jaké bylo překvapení, když zrovna v tomto běhu Trixi za bíglíky uzmula druhé místo a navíc se celkově stala 2. VÍCEMISTREM pro tento rok !!!! Třetí rok po sobě, 2x 1.vícemistr a letos 2.vícemistr, to je moc pěkné !!! Druhý den se běhaly strakaté dvojzkoušky + jedna navíc :-) Trixinka fungovala opět úžasně, škoda, že se nám nepovedlo zaběhnout čistě, Trixi dvě zkoušky vyhrála, u jedné jsme se diskly, bohužel jednou byly dvě vteřinky za čas, jednou vteřinka, prostě nám tam ten kousek chybí, abychom dobíhaly čistě :-) Ale nevadí, A3 šampionek nám nebude přán, nicméně Trixi běhá s úžasnou chutí a to je prostě hlavní ! :-) Majkýsek běhal v MA2, říkala sem si, když dáme poslední dvojkovou zkoušku, bude to velký úspěch a pozor !!! Majkýs snad úplně poprvé doběhl všechny tři běhy a nejen to, doběhl je bez trestných bodů za chyby a odmítnutí, v čase, prostě TŘI ČISTÉ BĚHY !!!! :-D Jednou doběhl druhý a dvakrát první, čili splnili jsme nadplán a z Majka se stává trojkař !!!! Prostě MA3 Mikey Killer of Great Olympia !! :-D Teď má pár dní pauzičku, aby se mu zahojil krček operovaný a pak zase začneme hezky makat !!!! :-) S Majkem už prostě běháme spolu, už si neběhá co se mu zlíbí, nežene jen vpřed, ale dává pozor, vnímá a prostě jo, jde to !!! :) Přikládám samozřejmě galérku ze soboty :-)


02.10.2016 - Oblastní výstava Rychety, rozhodčí: M.Václavík

Na výstavu jsem přihlásila Jamiho s Trixi, vyrazili jsme společně s Quidem a šiperkou Arielkou :) Pan Václavík se dnes vyřádil, necelá polovina jím posuzovaných psíků si odnesla VD a objevily se i dobré, je to trošku škoda, oblastní výstava není nijak důležitá výstava, je to spíš sranda, ale nedá se nic dělat, i Jimbo odjel s VD, ačkoliv se snažil opravdu moc, dneska byl lepší jak Trixulína a to je co říct :-) Trixule počůranou travičku moc nemusí, takže pohyb nebyl úplně to vončo, ale přesto si odneska Výbornou a Oblastního vítěze, aspoň tak :) A já sem zjistila, že sem si to nějak vůbec neužívala, i když je to jen Oblastka, nějak už to není to ono, takže ještě zvládneme Prahu a pak kdo ví, někdy jindy, třeba už s jiným psíkem, ještě budu promýšlet, zda časem zkusíme s Jimbem klubovku, ale ani to už mně moc neláká, uvidíme, buď to zas přejde nebo ne :-) Naši kamarádi šiperka Arielka i barvář Quido si též odnesli Oblastní vítěze, byli hrozně šikovní !!! A Quido dokonce vyhrál FCI VI, gratuluju !!! A teď už pujdou korunky zas pěkně jen do těch sportů, makat musíme :-o :-) Fotečka Trixi je ještě z Celnice, dnes bylo opravdu šílené počasí, tak fotku nemáme :)


17. - 24.09.2016 - 4. LOS FLEKOS CAMP 

Jako vžy boží boží boží ! Škoda těch prvních dvou propršených dnů, nestihlo se tolik, co jindy, nějaký ten výletík nám tam chyběl, ale nevadí, užili jsme si dostatek agilitek, troška trénování DD taky byla, Jamie začal zkoušet box na OBE, užili jsme si spoustu lahodného jídla a dortíků, luxus !!! :) A máme spoustu fotek :) Byla jich teda úplná hromada, chtě nechtě, musela jsem udělat výběr a zůstalo jich 150, je to sice pořád dost, ale je to výběr nás všech, všech psíčků, co tam byli, už neuberu ani jednu jedinou fotku ! :) Už teď se těším na příštík rok, je tam opravdu nádherně :-) 


12.09.2016 - .. a jedeme dál :)

11.09.2016 - Dvojzkoušky Řepčice, rozhodčí: Jitka Maroušková - Dnes byl opravdu horký den, pro mně tedy až příliš, ale aby toho za ten víkend nebylo málo, na dvojzkoušky jsme prostě museli :-o :-D Marti s holkama k nám přijela už včéra a dnes se jelo běhat :-) Majkýsek splnil svojí čtvrtou MA2 zkoušku, doběhl první s postupovou rychlostí 4,78 m/s, u druhé zkoušky bohužel disk, nevadí, mám za cíl tu pátou s ním dát a prostě v těch trojkách si na stará kolínka zaběhat !!! :) Trixinka bohužel oba dva běhy disk, nám trojky nejsou přány, myslím, že ani věkově, ani rychlostně na A3 šampíka nedosáhneme, ale nevadí, první běh jsem pokazila uplně, ale u druhého stačilo opravdu kousínek, jen maličko se dostat před slalomek a bylo by, Trixi běžela i na to horko, naprosto úžasně, pěkně rychle a ndšeně, takže škoda !!! :-) Gratuluju moc Crazulí s Marti k první složené trojkové zkoušce, holky to zvládnou jako prd, to je jasné !!! :-) Teď si dáme týden trošku zlehka, nic náročného a za týden hurá na Celnici, jako každý rok, nemůžu se dočkat !!! :-)

10.09.2016 - BZH Ondřejov - BZH jsou taková bíglí maturita, jak říkám :-) Dnes byl den věnovaný jen Jamimu, ten teď opravdu jede a během šesti dnů složil svojí třetí zkoušku, su hrdá matka ! :-D V Ondřejově jsem na BZH byla před třemi roky, s Trixinkou :-) A říkala jsem si, že páni myslivci jsou tu opravdu hodní, stejně jako tenkrát, i letos, jsem se setkala s velkou psychickou podporou a za to moc díky, dokonce si mně i pamatovali, zřejmě podle těch nervů, ty sou zjevně nezapomenutelné, nechápu :-o :-D Ač bych nevěřila, že to napíšu, Jamie zvládl BZH lépe, než Trixi před třemi roky, kdy měla známky 4,3,4,2,4, Jamie prosím získla známky 4,2,4,4,4 !!!! Za chování u kusu to máme za 2, nevadí, prasátko bylo menší a on zatím ten zájem moc nejeví, zkusíme na tom zapracovat, aby to bylo aspoň na tu trojku, zkusíme to ! Trixi ale tenkrát dostala 2 za chůzi u nohy a Jamie jí má za plný počet, pravdou je, že za ty roky i já vím lépe, jak učit, vím lépe, jak to má vypadat, což sem tenkrát tolik nevěděla a Trixi jsem to samozřejmě zkazila já :-) Jamie tedy svou první BZH zkoušku složil ve II.ceně, s celkovým počtem bodů 156 a to si troufám říct, že je to krásná práce !!! Rozhodně to nebyla lovecká zkouška poslední, budeme pokračovat, určitě chci další BZH a jak s Jamim tak s Trixi bych ráda v příštím roce BZ, tak uvidíme, jestli se nám zadaří :-)

Jamie po složené BZH zkoušce - II. cena - 4,2,4,4,4

07.09.2016 - Troška novinek ... :-)

05.09.2016 - Horní Počernice - Postupové zkoušky z dogdancingu - Když jsem s Jamim zkoušela freestyle 1 poprvé, cvičil naprosto úžasně, ale protože jsem trdlo, zapoměla jsem cvik, čili disk :) Takže jsme to jeli zkusit znovu a protože je Jamie bíglík šikovný, zkusil si s tím rovnou i zkoušku dance with dog 1 ! :-) Jamie odcvičil obě zkoušky naprosto luxusně, bez chybičky, v každé zkoušce ztratil pouze dva bodíky !!!! A to za načasování, což je moje chyba samozřejmě  a ve freestylu jsem ho předcházela ve slalomu, čili opět má chyba a v dwd už byl trošku unavený na packy, každopádně je mu 16 měsíců, nemůžu chtít víc, je to šikulka ! :) Čili první dvě zkoušky F1 a DwD1 jsou doma a na VÝBORNĚ !! :-) Jsme napůl cesty ke splnění titulu MoD1, doufám, že nám to půjde, naučíme se pivotky a jednou na tento titul dosáhneme, budeme se snažit :-) Jeli jsme společně s Brandy, která splnila HtM2 na velmi dobře, ale rozhodně to byla moc pěkná zkouška, příště už to klapne ! A samozřejmě kokardičková fotka nemůže chybět, miminko :)


04.09.2016 - Voříškiáda Praha - Dubeč - Na voříškiádu jsem vyrazila s Majkýskem, v deseti letech už je pro něj kategorie starouškové jak dělaná, ač teda se jako staroušek uplně netváří :-o :-D Staroušků bylo nakonec pět, ani jsem nečekala, že by Majkýsek mohl vyhrát a ono jo !!! Majkýsek vyhrál první místo a nakonec jsme si odnesli i celkově 2.místo ze všech voříšků, takže vlastně takové res.BIS no !! :-o :-D Musím říct, že jako jediný veterán předvedl odrazy od těla a tak podobně, je to magor :-)  No prostě na paní rozhodčí zapůsobil, určitě si najdeme další voříškiádu, nekončíme ! :-) Jako podpora s námi jela Martinka, bylo to moc príma dopolko !!! :-) A fotka toho mýho starouška s luxusním pohárkem, je samozřejmností ! :-)

28.08.2016Sherrynka má též nové fotečky ve věku 13ti let :)

27.08.2016 - Horní Počernice - 45.Dvojzkoušky + 1, rozhodčí: Jitka Maroušková - Úžasné parkury od Jitky, jako vždy !! Běhavé a rychlé :) Majkýsek v MA2 byl nepopsatelně úžasný, škoda posledního běhu, kdy jsem nestihla být včas, kde jsem být měla, protože to byl běh neuvěřitelný ! V prvním běhá nám spadla laťka, přesto Majk v deseti letech (ano dnes přesně tenhle kluk slaví 10 let !!!!) dal nejrychlejší čas s postupovkou 4,83 m/s !! Ve druhém běhu byly nějaké zmatky z mé strany, ale Majkýs vše zachránil (kdo by si tohle dřív posmyslel !) a doběhli jsme čistě, na první místo a další zkouška MA2 je doma, jupí !! Takže si Majkýsek dnes vyskočil na bednu dvakrát, jednou za třetí a jednou  za první místo, myslím, že narozeninový den si teda užil !! :)

Trixulka bojovala v SA3 a bojovala statečně ! Parkury nám sedly uplně všechny tři, kromě jedné skočené kladiny, žádná chybka, žádné odmítnutí :) A nebýt to horko, i čas bychom snad zvládly, ale prostě Trixinka teplíčko uplně nemusí, přesto do těch běhů dávala vše, běžela s radostí a to je hlavní ! Takže dvě druhá místa a jedno první, nádhera ! V součtech za všechny tři běhy si Trixi odnesla první místo ! Šikulka !!! :)))

Byl to dlouhý a horký den, ale moc fajn ! Děkujeme BCF za svezení, za počkání a gratulace Brandy ke splněné zkoušce MA2 !

PS: Majkýsek, zdá se, v deseti letech chodí tajně do posilky, je nějaký nabušený ! :-o :-D Jen tak dál, doufám, že mu to vydrží ještě hodně dlouho !!! :) Taky to bude asi tím papáním, už přes tři měsíce dostávají psíci syrové masíčko a rozhodně to svědčí celé smečce :)20.08.2016 - O Pohár Purina Proplan, rozhodčí: Petr Rybář - Nádherné závody jako vždy ! A dokonce nám to i pěkně běhalo ! Trixinka teda neměla den a nakonec jí nebylo úplně dobře, což jsem tentokrát nepoznala hned a ona se navíc přesto tak snažila ! Ale už je jí samozřejmě úplně dobře, vše je v pořádku :) Majkýska sem bohužel diskla v jumpingu, ale pak už jsme to zase byli my dva, zkouška MA2 - 2. místo, sice s chybou, ale postupovka 4,46 m/s na staříka je super ! A agility pecka !!! Ze všech medíků krásné 2. místo !! A Lijuška ? V jejích 9,5 letech a s její výškou jsem si řekla, že je čas snížit překážky a udělala jsem jí ohromnou radost, běželo se nám fantasticky, jumping i agility Lillly vyhrála a v součtu tedy byla první !!! Tomu říkám nádherný veteránský začátek ! Byl to super, ač hooodně horký den :) A užila sem si naprosto celý víkend, protože jsme ho strávili s psíkama u holek z Bolky, děkujeme ! V neděli nás Marti hodila pro Chuckyho, který se rozloučil s jeho dosavadní rodinkou a putoval do nové, od ted bude mít zahrádku kilometr velkou, lítá tam s kanadskejma kachnama, má velkou rodinu, pořád ho někdo drbe, bere na prochajdy, je šťastný !!! A má nové fotečky v galerii u štěńátek ! :)

18.08.2016Vložené nové fotečky u smečky ! Jupí ! :) Chybí Sherrynka, Bubíno a Fionečka, to opravím v příštím týdnu ! :-) Nyní nás čeká víkend v Bolce u holek a závody v Jičíně, těšíme se moc ! :-)

A jedna fotečka, hledej bígla :-o :-) ... aneb Jimbo trénuje na BZH a zatím vypadá, že je opravdu šikovný !


06.08.2016- R.I.P. Tessinko :-( ... ač jsem myslela, že dlouho nebudu muset, v IN MEMORIAM je vzpomínka na paní velkou madam Tessinku ...

13.08.2016 - MvP Mladá Boleslav - rozhodčí: J.Matyáš (SK) - příjemná výstava, ač poněkud místy zmatená :-D  .. ale moc príma výsledky ! Jamie se ještě vystavoval ve třídě mladých, jela jsem s tím, že bych ráda aspoň výbornou a mise splněna, z pěti pejsků si vyběhal Výborný 3, takže jsem velmi spokojená, stál krásně, fakt šikovný kluk ! :-) Trixinka se vystavovala ve třídě šampionů a vyběhala si dalšího CACíka (ještě jeden potřebujeem !), ona je prostě panenka, opakuju se, ale je to tak, Trixinku vystavovat je radost :-) Velké gratulace našim kamarádům, všichni si odvezli pěkné výsledky !  A ještě jsem dnes viděla přenádhernou Izinku (dcerka po Reníkovi a Carrin), ta je tak krásná !!! A Překrásného Guliverka (Lottynka x Barney) a oba mají fotečky, vkládám je samozřejmě do galérky !! :) A teď zas budeme chvilku spíše běhat a hlavně pracovat :)

GALÉRKA26.07. 01.08.2016 - 4x Summer night Shows Split - Už bych nedoufala, že se mi to někdy povede, ale povedlo se a já vyrazila s Trixi a Reníkem na týden k moři ! Bylo to neskutečně nádherné, úžasné a chci jet okamžitě znovu ! :) Vyrazilo se v úterý ráno, tedy my s Kačkou, naší vettetičkou, vyrazily už v úterý na noc, kdy jsme byly odvezené do Brna za Jasmínkou a Tornjakama a odtud jsme pokračovaly další den do Vídně, kde jsme přesedly, procestovaly Rakousko, Slovinsko a skončily v Chortvatsku, ve Splitu :) Ani nevím co psát, bylo to super, byly to fofry a máme úžasné výsledky z výstav :) První den jsme si užili pořádně moře a od druhého dne to začlo, přes den chvilka moře, odpoledne chystání, vyrazit na výstavu, ve tři zpět v apartmánu, ve čtyři spát, další den nanovo a takhle čtyři dny po sobě, opravdu náročné !!!! A já doufám, že si to budu moci zažít aspoň ještě jednou, minimálně to moře, to bylo prostě nádhera a že se Trixi normálně nekoupe, tady byla ve vodě pořád, protože to bylo teplý, čistý, v tom se tak krásně řádilo :-))))

A naše výsledky:

28.7.2016 - CAC Split - Attila Czegledi (HU)
Reník - Výborný 2, rCAC
Trixi - Výborná 1, CAC

29.7.2016 - CACIB Split - Lesley Chalmers (NZ)
Reník - Výborný 2, rCAC
Trixi - Výborná 1, CAC, rCACIB

30.7.2016 - CAC Split - Manola Poggesi (IT)
Reník - Výborný 2, rCAC
Trixi - Výborná 1, CAC

31.7.2016 - CACIB Split - Štefan Šinko (Sl)
Reník - Výborný 2, rCAC
Trixi - Výborná 1, CAC - NOVÁ ŠAMPIONKA CHORVATSKA !!!!!!

Dnešní den se Reník s Trixi dostali do TOP 6 v soutěži nejlepší pár psů výstavy !!!


23.07.2016 - Poslední dva kluci odjeli do nových rodinek !! Více ZDE !

23.07.2016 - Omlouvám se za malý výpadek v aktualizacích, bojovala jsem s nějakym protivným zánětem a nějak to moc nešlo, ale snad už se zas dám do kupy a pujde to :-) V odkazu výše je poslední záznam u vrh E, opravdu už poslední :( Od téhle chvíle má každé miminko z tohoto vrhů svůj odkaz na svojí galerii, samozřejmě odkaz u štěňátek :-) A musím to napsat, jméno OF GREAT OLYMPIA nosí už parádních 18 miminek, pro někoho (zejména některé chovatele) je to za šest let málo, pro mně tak akorát, můžu hrdě oznámit, že všechna naše miminka máme pod kontrolou, víme jak se které má, od mala jsou to silná miminka, pěkná miminka, jsou vidět jak na výstavách, tak v psích sportech, víceméně jsou vidět pořád a znovu opakuju, jsem na naše děti opravdu moc pyšná !!!!!! Děkuju naprosto všem majitelům našich odchovanečků za to, jak se starají, jak se děti mají, děkuju !!!! Co se týče štěňátek u nás, bude zas pauzička, jako vždy, je to potřeba :-) Jestli vše půjde jak má, jestli moje zdraví dovolí, Šárky práce dovolí, prostě jestli okolnosti dovolí, cca za rok a půl až dva roky, se třeba dočkáme ještě jednoho vrhu, ale to je opravdu hudba daleké budoucnosti, uvidíme co bude :-) Teď hlásím, že se vracíme zas do normálního života, začneme snad pořádně makat (pokud moje bříško dovolí) a budu zas přináše snad zprávy z toho sportovního pole :) A rovnou mám první, Jamie si v 15ti měsících zkusil první DD zkoušku F1, nevěřila sem, že tomu tak bude, ale on byl naprosto luxusní, tak moc se snažil !!! A panička zblblá, jak mu to tak šlo, bohužel zapoměla jeden cvik :( Nebýt toho, měl celou zkoušku na plný počet bodů, takové miminko !!! Nevadí, příště !!! Jamie je báječnej, je šikovnej :-)

No a teď už zas pěkně prochajdy, výlety, aginky, ale až nebude tak šílené vedro, musím dát fotku, jak si léto užívá Jimbo, rád chytá barvu na lehátku :-D :-)


10.07.2016 - Pomaličku se loučíme s miminkama !! Více ZDE !

10.07.2016 - O tom, kam postupně odchází naše vymazlená miminka, vše píšu přímo na jejich stránce, viz odkaz výše :) Ale musím vložit samozřejmě fotky s novýma rodinkama, zatím máme dvě, protože Guliver s Jackem odcestují příští týden, už se kluci taky těší, prý už potřebují někoho, kdo je pořádně rozmazlí, já sice rozmazluju dosti, ale přece jen mám i dospěláky, kteří potřebují péči, ale naprosto jsem si ty dva měsíce užila, tahle čtyřka je prostě skvělá banda, naprosto se přizpůsobí čemukoliv, s ničím nemají problém a ještě se chtějí pořád jen mazlit a mazlit a mazlit, budou mi tak strašně chybět ! Na druhou stranu, vím kam jdou, vím, že budu s rodinkama ve spojení a že je rozhodně budu vídat, na to se těším :)

Jako první odcestoval Chucky, naprosto bez problémů, zkušeně :-)


A chvilku po něm odjela s úžasnou rodinkou Blaženka :-)


Hlásím, že Lottynka je naprosto v pohodě, vnímá to dobře, ví, že to tak musí být a taky za poslední dny se všema pěkně řádí, aby si je ještě užila a aby jim dala do závěru to nejcennější, ty pořádné hrátky s maminou :) Teď se tu řádí se dvěma klukama, takže stále veselo ! :-) Vkládám ještě fotečky Lottynky 8 týdnů po porodu, našeho Reníka, který se mimochodem stal taťkou dvou vrhů (více info v ODCHOVECH, moc gratuluju !!!!


27.06.2016 - Novinky u naší E partičky !! Více ZDE !

27.06.2016 - Jamie má 14 měsíců a má nové fotky :)

27.06.2016 - A nové fotky má celá smečka :-) Né nic kdo ví jak profi, ale jen focené od náštěvy, která tu byla za miminkama, tak je musím vložit :-) Už jsou to převážně stařečkové, vložím je všem postupně na jejich osobní stránky, at je trošku aktualizuju, už je na čase !! :-) Fionka tráví teď svůj čas s Bubínkama, kde si zamilovala dědečka a dělá mu neustále společnost, ale za nedlouho se na nás zas přijede podívat a trošku si jí tu zas pomučíme, už se na to moc těším :-) A teď fotky :-)

Jako první naše nejstarší - Sherrynka - 13 let, po lehké mrtvičce, ale stále vitální :-)


Žanetka - 11,5  let, zatím v naprostém pořádku, nožky teď nezlobí, je hravá, je jí dobře, sice uplně šedivá, ale chováním úplné miminko :-)
Mikey - 10 let, co k němu dodat, pořád stejnej frajer !!! :-)

Lillynka - 9,5 let - krásná, vznešená, princezna, takže vlastně pořád stejná :-)

Trixinka - 6 let, pokoušíme se o cvičení na trojkové DD zkoušky, zatím to moc nejde, jsou to už zkoušky, kde bíglíka těžko naučím, co tam má být, né proto, že by se nesnažila, ale proto, že je to opravdu už moc, ale nevzdáme to, budeme se snažit, zkoušet to, jinak v agi teď Trixi válí, běhá moc pěkně !!! :)Jamie - 14 měsíců, se složitějším cvičením teprve začínáme, přesto toho Jimbo už umí docela dost, jen pozornost je trošku jiná, než u těch holčiček, ale to vůbec nevadí, máme spoustu času ! :-)A komplet smečka !!! <318.06.2016 - Novinky u naší E partičky !! Více ZDE !

10.-12.06.2016 - OPSION 047

V loňském roce mi to nevyšlo, letos jsem si to nenechala ujít !!! :) Tentokrát jsme s Marti na Rozkoš vyrazily o něco dříve a dobře sme udělaly !! Bylo naprosto nádherně, užily jsme si príma prochajdu už v pátek, po celou dobu výborné jídlo a o víkendu naprosto luxusní závody jako vždy :) Majk s Trixi makali co to jen šlo, Trixi sem tam měla čmucháníčko, ale nevadí, půlroční pauza je prostě znát, musíme se do toho zas dostat :-) Majkýsek po roce splnil svojí druhou dvojkovou zkoušku, navíc jako jediný tu zkoušku doběhl a vyhrál, je to borec !!! Do jeho 13ti let jsme ve trojkách !!! :-D Moc děkuju Martince, že jsme se mohli svézt, bylo to moc fajn a těším se za rok, že pojedeme samozřejmě zase !! :-) Crazy s Mínou taky parádně makaly a v jednom běhu - agility, se Crazy umístila na parádním třetím místě z 28 smolíků, paráda !!!


PS: Musím ještě vložit Trixulku z Klubové výstavy, máme krásné fotky :) Trixinka si s tetou Kačkou vyběhala Výbornou 2 a res.CAC, navíc moc krásný posudek !  :-) Jamie má fotečky u sebe na stránce :)


A fotky Lijušky též z Klubové výstavy, kde si s Evčou vyběhaly Výbornou 2 a moc pěkný posudek :)18.06.2016 - Novinky u naší E partičky !! Více ZDE !


04.06.2016 - Klubová výstava Zbraslav - rozhodčí: L.Hiltz (USA)

Na tuto výstavu sem přihlásila mlaďocha Jamiho, šampionku Trixi a veteránku Liju :-) Výstava to byla opravdu dlouho, paní rozhodčí posuzovala dlouze a důkladně :) Jako vždy, s některými výsledky jsem souhlasila, s některými ne, u mých psíků jsem spokojená, jejich výsledky odpovídají tomu, co jsem si myslela i já, takže super :-) Jamie ve třídě mladých odjel s Velmi dobrou, nevadí, Jamie je pes, který si ještě počká na svojí výbornou z klubové výstavy, je mladinkej a navíc je to opravdu žížalka, v tuhle chvíli se potřebuje dodělat opravdu všude, tak vyčkáme :) Čili ačkoliv má splněno pro uchovnění, zatím to razítko do pp nedostane, myslím, že je času dost, on si na tu výbornou počká, určitě to jednou výjde, až dospěje ! :-) Zatím je to pro mně stejně miminko a spíš se budeme pro teď věnovat aginkám :) Trixulka je sluníčko, ta si to v kruhu vždy užívala a jinak tomu nebylo ani teď, do kruhu si jí vzala tetička Kačka od Carrinky a holky byly naprosto skvělé :-) Paní rozhodčí jí napsala úžasný posudek, opravdu krásný a opět R.CAC z Klubovky je doma !!! :-) A krásný pohárek k tomu ! :-) A Lijuška, to je panenka :-) Tu si pro změnu půjčila do kruhu teta Evča a holky byly též naprosto skvělé, Lija ta prostě kruhem vždy prolétne a opravdu jí to baví :-) Pro tentokrát si první místo odvezla starší ségra Dianka a Lijuška tím pádem Výborná 2, ale též rozhodně zaslouženě, pro mně jsou moc pěkné obě holky, ale v pohybu má Lijuška ty zádíčka už o něco horší, nicméně hlavní je, že si to užila, chtěla jsem s ní výstavy skončit, ale myslím, že ty klubovky si necháme, pro radost :-) Určitě bude pár foteček, jen co si o ně napíšu, paní fotografce, zatím aspoň kolážička :)))


A na závěr dnešních novinek je mi ctí ukázat tři miminka ze čtyř, po Soptí a Bubínkovi :-) Bubí má jediný vrh a mámz něj obrovskou radost, kluci i holčička se mi moc líbí a hodně se v nich odráží tatínek, hlavně v těch postavičkách, postojky mám dva, Rainy nespolupracoval, tak mám jen sedící fotku, ale u Raye a Bandi je vidět, jak jim tatík předal krásné hrudníčky a Ray celkově je postavou celej Bubí !!!! :-)) Opravdu mám velkou radost :-) Jediné co, tak maličko ouška bych jim přidala, na druhou stranu, nemůžeme chtít vše, jsou skvělí i tak !!! :-)))

Rainy


Bandi


Ray
 

14.05.2016 - Máme štěňátka !!!! Dlouho očekávaná "E" parta je na světě !! Více ZDE !

03.05.2016 - Miminka po Barčovi a Ammynce jsou na světě !! Amynce se narodily dvě překrásné tricolorní holčičky !!! :) Obě se mají čile k světu a maminka Ammy se krásně stará, moc gratulujeme !!!! :) Brzo budou hotové stránky, kde bude spousta foteček obou princezen, jsou opradu vydařené :-))

... a jedna smutnější zpráva, jedna z holčiček po Carrin a Reníkovi, je v psím nebi, císařský řez u Carrin, byl o něco složitější a fenečka pak neprospívala a na konec svůj boj vzdala, je nám to moc líto :( Druhá holčička je v pořádku, domácí jméno má Meduňka ( a opravdu jí sedí !!) a panička Líba se jí už nehodlá vzdát, je to prostě láska na první pohled, moc se těším, až miminko osobně uvidím !!! :-)

23.04.2016 - Mezinárodní výstava psů České Budějovice, rozhodčí: Petr Dvořák

... aneb pro jednou zase úžasný úspěch !!! Dala jsem si za cíl, že když bude mít Jamie pár pěkných výsledků na výstavách (myšleno aspoň výborné), zvážím jeho uchovnění, chlapec mně asi vyslyšel, jinak si to neumím vysvětlit :-D Ráno pro nás přijela Maruška s Alčou, já vzala Jamiho a Lijušku a mohlo se vyrazit :-) Kruhu venku sem se dost děsila, bála sem se počasí, nakonec nám to vyšlo akorát, nebyla zima, nepršelo, bylo to na betonu, kruh byl docela mimo ostatní, byl naprostý klid a hlavně byl prostorný a psíci se mohli fakt proběhnout !!! Takže už jen v tomto za mně velká spokojenost :-) Jamie se vystavoval ve třídě mladých, cílem bylo přežít to, nedostat dobrou ! :-D Ale Jamie naběhl jako profík, běhal naprosto skvěle, s lehkostí a ba dokonce stál jako socha, opravdu se moc snažil !!! Podle toho vypadá i posudek :) Známká výborná byla doma, cíl splněn, když mi pak pan rozhodčí podal ruku a oznámil Výborný 1 CAJC, málem sem omdlela :-D Tohle sem fakt nečekala, vím, že Jamie potřebuje ještě čas a o to větší byl šok, když šel o nejlepšího mladého a pan rozhodčí zamířil opět k nám a Jamie si odnesl titul BEST OF JUNIOR !!! Nejsem mezi lidma moc plačka, tentokrát sem ale slzu uronila, mám velkou radost :) Lijuška se jela vystavovat do třídy veteránů, ona je naprostá panenka, uběhne s přehledem i mladší psíky, já mám co dělat, abych jí v kruhu stíhala :) Opět krásný posudek, porážíme soupeřku a Výborná 1 je doma ! :-)) O nejlepšího veterána jsme nastoupily s kamarádem Zipíkem od Jany Vodvárkové, oba veteráni si to užili naprosto stejně a oba nadšeně, pan rozhodčí zamířil opět k nám a Lija si odnáší její další BEST OF VETERÁN !!! Holčička moje !!! :-)))) Maruška s Alčou taky úžasně zabojovala a domů si odvezli Výborný 1 CAC, CACIB a BOS !!! Obrovská gratulace !!!!! Na závěrečné soutěže jsme čekat nemohli, čili nemáme pohárky za BOJ a BOV, tak jsme si na fotku půjčili pohárek od Alwynka :-) Nevadí nám to, nemůžu si kvůli pejskům dovolit být doma třeba v sedm hodin večer, myslím, že máme dnes splněno nad rámec toho, co jsem vůbec čekala !!!!! :-)))) A ještě posudky :-)

Jamie: Chrup úplný, oko tmavé, tříbarevný, střední kostra, typicky samčí výraz, tyipcká hlava, suchý krk, dobrá horní i spodní linie, v dobré kondici - Výborný 1 CAJC, BOJ

Lilly: Střední kostra, typicky samičí výraz, ušlechtilé souměrné proporce, typická představitelka plemene - V1 BOV


PS: Lotynka dnes slaví 41 den březosti, zatím de vše dobře a já doufám, že to půjde i na dále, myslete na nás ! Do štěńátek do vrhu E jsem vložila její aktuální fotečky :-)

PPS: Reníkovi a Carrin se dnes v noci císařským řezem narodily dvě překrásné holčičky !!!!! Jedna uplně černá jako krteček a druhá v barvě harapied !!! Jsou naprosto nádherné, holky i mamina jsou v pořádku, brzo určitě vložím víc informací a fotečky !!!!! Gratulujeme !!!!!

12.04.2016 - Skvělá zpráva, Lottynka je březí !!!!

Více informací jako vždy v sekci štěňátka - Vrh E - každopádně jsou tam !!!! :-) Počet nevíme, miminka už jsou větší a Šárka to pro Lottynku chtěla co nejvíce v klidu a hlavně rychle, ale miminka prý krásně byla vidět, mám takovou radost !!!!! :-) Je vlastně jedno, kolik jich bude, hlavně ať i nadále jde vše jak má a dobře vše dopadne, to je nejdůležitější !!! :-) Plakátek sem vložila sice už k miminkům, ale protože je prostě naprosto skvostný, vkládám i sem, ať je pěkně vidět :-)

PS: Vloženy nové fotečky Sparkymu (Delightful Deukalion of Great Olympia), ze kterého roste čim dál větší fešák :) Určitě se ve druhé půlce roku s námi podívá na nějakou výstavu, byla by škoda ho nikde neukázat ;-)

PPS: Stránky zatím jedou, prozatím sem zaplatila doménu, aby se mi nic neztratilo, ale hosting teď musí počkat, bylo toho teď moc, takže nevím, jak budu moci stránky spravovat, ale to hlavní tu teď momentálně je !! :-)

07.04.2016 - Výborná zpráva, Ammy z Oznických lesů (krytá Barnym) je březí !

Ammynka - 37 den březosti, držíme moc tlapky !!!!!!


07.04.2016- Do aktivit se mi konečně povedlo dopsat, kde se momentálně věnujeme canisterapii a přidat fotečky, jupí !! :-)) Jamie dostal na stránku dvě fotečky, povedl se mu pěkný postojek s tetou Evčou, tak by byla škoda ho tam nedat, je to sice pořád moje žížala, ale co, to nevadí :-) No a k miminkům "E" přidat rodokmen budoucích miminek, zatím nic nevíme, Lottynka se chová podezřele, což je dobré znamení  :)

31.03.2016 - maličko aktualizací... :)

28.03.2016 - Výlet s bíglí bandou na hrad Točník a bylo to úžasné !!! Jaro už je tu, vyšlo nám krásné počasí, tak strašně mně to nabilo energií, tohle už sem potřebovala já i psíci :-) Né že bychom přes zimu nechodili, ale Mirošky už máme opravdu prochozené a tohle vejletování jsem se tak moc těšila, teď už bude výletů jen víc ! :-) Děkuju Martince za odvoz a přívoz a Bannymu a BCF, že se přidali a šli s námi, fakt bylo moc fajn a samozřejmě nechybí fotky, jsou přímo ZDE :-)


... a další novinky se chystají, tedy spíš aktualizace, vím, že fotky z canisterapie slibuju už dlouho, ale teď už je mám všechny připravené, schválené, už jen to dodat sem na stránky :-) Taky přidám pár fotek už 11ti měsíčnímu Jimbovi, zatím je to stále žížalka, ale to se snad do roka spraví, má čas :-) Dále info od našich nastávajících maminek, Carrinka (krytá Reníkem) už má 42 den březosti, každý den dostávám fotky a je čim dál větší !!! Ammy (krytá Barnym)  sice nemá fotečky, ale mají už přes 30 dní za sebou, sono nemají zatím, ale podle toho, co panička píše, to vypadá velmi nadějně a jsem přesvědčená, že se zadařilo :-) No a naše Lottynka má za sebou dnes 18 dní, má hladíček, je mazlivá, jsou tam maličké náznaky, tak jen vyčkat na ten den D a budeme vědět, zda se zadařilo nebo ne, už sem pěkně napnutá ! :-))) Všichni se mají dobře, o všechny budoucí maminky je pečováno s maximální péčí a láskou a tak to má být a já stále držím palce, pořád a pořád !!

A jedna fotka Carrinky ještě z 39 dne březosti :)


PS: Je možné, že tyto stránky budou na chvilku mimo provoz, čeká mně spousta placení a je možné, že placení stránek příjde na řadu až příští měsíc :(

17.03.2016 - Pár novinek, ale za to pořádných !!!

Tou první novinkou je, že máme první potvrzenou březost a to u Carrinky !!! Takže pokud vše pujde jak má a já pevně věřím, že ano, bude Reník po druhé taťkou !! :-))) Budoucí mamina má i fotku z 27 dne březosti a už je to docela pěkně vidět, tak držíme tlapky i nadále !!!! Odkaz ZDE :-)

A druhou novinkou (ano, rozhodla jsem se, že to vložím alespoň ke mně na stránky) je to, že po dlouhém zvažování, plánování a nevím čeho všeho možného, se stala úžasná věc, proběhlo krytí naší Lottynky a kým jiným, než našim odchovanečkem Barnym !! :-)) Musím říct, že než jsem je viděla úplně vedle sebe, věděla jsem sice, že se k sobě budou pěkně hodit, ale že až tak, no jsem nadšená :-) Tak uvidíme cca v polovině dubna, zda krytí bylo úspěšné či nikoliv, myslete na nás :-) Odkaz na plánový vrh E - přímo ZDE :-)


No a jinak už začnu vkládat taky fotečky z procházek a doufám, že už jen jarních !!! Sníh ať si zůstane na horách, my chceme teplo a sluníčko :-)

01.03.2016 - Dnes proběhlo krytí fenky Ammy z Oznických Lesů našim Barnym

U nás na  zahrádce (jinak už na dobro pojmenována "U dvou červených lucerniček" :-D ) proběhla další svatba :-) Tentokráte dorazila fenka Ammy s moc příjemnýma páníkama, opravdu moc fajn rodinka ! Ta si za ženicha vybrala našeho odchovanečka fešáka Bárnyho ( Clever Cassius of Great Olympia ) :-) Musím říct, že na to, jaké počasí si zrovna vybrali pro tyto chvilky, se to zvládlo opravdu parádně !!! V tyto dny chumelilo, foukalo, padaly stromy, nešla elektřina, naprostá šílenost, ale ti dva se tím nenechali odradit a krytí proběhlo nakonec moc pěkně, spojení trvalo cca 20 minutek, takže úplně akorát a my ted všichni držíme strašně moc tlapky, ať vše výjde  !!! Fotky Barnyho a Ammy určitě dodám a taky pp jak dodělám, dejte mi chvilku času, trošku máme fofry v posledních dnech :-) Ale vše bude ! :)

19.02.2016 - Dnes proběhlo krytí fenky Carrin Nymphaea Alba našim Reníkem

Tyto dny patřily hlavně našemu Reníkovi (Busy Bellerofontés of Great Olympia), měl tu nevěstu ! :-) A to krásnou fenku Carrin Nymphaea Alba z chovatelské stanice paní Libuše Slavíkové :-) Odkaz na stránky ZDE. Fenečka je moc pěkná, s nádhernou hlavou a strašně moc milá, opravdu moc milé zvířátko !! :-) Ke spojení došlo včéra na cca 12 minut a dnes na 30 minut, tak budeme moc moc moc držet tlapky, aby sono za měsíc ukázalo v bříšku Carrin pár malých Reníků a Carrinek ! :-) Byla to velká láska, tak snad za měsíc budu moci napsat, že se dočkáme vnoučátek :-)


Doufám, že nám novinek zase po zimě začne trošku přibývat, fotečky sice máme, ale jsou spíše na facebooku, většinou je to stejně máznuté z mobilu, ale vkládám alespon aktuláního Jamiho blejsknutého s Reníkem a ještě jednou Jamiho na tréninku stop, ten kluk se zdá být moc šikovný ! A rozhodně přibude pár aktualizací, vzhledem k tomu, že už jsou z nás oficiální canisterapeuti a máme místo, kam pravidelně dojíždíme, do pár dnů se pokusím vložit fotečky a akualizovat :-) Taky se už musíme zas rozběhat (aginky) a pořádně roztančit, je potřeba ukončit zimní spánek :-) Tak slibované dvě fotky :-)

07.02.2016 - Mezinárodní výstava psů Brno, rozh.: Otakar Vondrouš

Jamie po druhé ve třídě mladých a byl opravdu šikovný :-) V postoji je to prostě mláďátko, vytáhl se do vejšky, ale tělíčko zatím je jak žížalka, ale to nevadí, já myslím, že on to opravdu dožene :-) A proto, že si tentokrát už celé vystavování opravdu užil a běhal naprosto neuvěřitelně, tak si těch pár výstav přece jen zkusí ;-) Sice to není psík, který by sbíral kdoví jak tituly, ale nevadí, aspoň uvidíme kámoše, pár výstav zvládnem :-) Od pana rozhodčího dostal krásný posudek a navíc si odnesl výbornou a 3 místo k tomu ! :-) Takže tímto má Jamie splněné chované podmínky, které zatím ale řešit nijak nebudu, nejen, že je to miminko, ale ráda bych, kdyby těch výborných bylo víc a hlavně z Klubové výstavy, kterou si pokusíme opravit a navíc nás čekají i lovecké zkoušky, pak teprve budu moci uvažovat o tom, zda bude Jimbo chovný pejsek, ač se chová pořád a pořád, neustále :-o :-D Jinak moc moc moc gratulujeme všem kamarádům k úspěchům tento víkend !!!

Co se mi ale přestává líbit je to, že už výstavy opravdu přestávají být o psech, to, že často vyhrávají spíš handleři než psíci, je asi normální, nějak mi to ani nevadí, většinou sou to prostě pěkná zvířátka, co mi ale vadí je placení si profihandlerů, které ti rozhodčí opravdu dobře znají a nasazovat je do kruhu podle toho, jaká je konkurence a tím mít jistotu, že pes odejde s titulem. Být to na mně, dám psy na vystavení uplně cizím lidem, které rozhodčí neznají, to bychom se pak divili ! :-))) Leč bohužel, i o tom výstavy prostě jsou, my budeme jezdit dál, máme tam dost kamarádů, které já osobně ráda vždy vidím a vždy budu mít radost hlavně z toho, jak semnou můj pes spolupracuje a jak ho to baví, to je pro mně důležité :-)

No a když už Jamie splnil v tuto chvíli chovné podmínky, zaslouží si nové fotečky, na výstavě jsem odchytila pana Ladislava Hájka, který nás pěkně blejsknul, tak můžu vložit naší 9ti měsíční aktuální žížalku :-)))
30.01.2016 - Klubová výstava beagle clubu ČR, rozh.: A.Derscheid

Jamie poprvé ve třídě mladých :-) Dnešní výsledek - Velmi dobrá 3, ale ne to, že jsem nečekala, že by vůbec chvilku postál v postoji, sem byla opravdu mile překvapená, bylo to moc fajn ! V posudku má Jamie 38 cm, ale myslím, že to bude o kousek víc, cca těch 38,5 - 39 cm, on se nezdá, působí zatím drobně, ale do vejšky se vytáhl opravdu pěkně :-) Krásně běhal i stál, takže opravdu spokojenost a VD na to, že je opravdu hodně ve vývinu, je krásná známka !! Fotečku bohužel nemám, blejska sem ho o den později, když se vyválel v hovínku a to sem asi nedám :-)

... no a jinak se nám daří dobře, jsme pořád venku, jezdíme na canisterapii, je na čase se pomalu začít zase víc hýbat, takže agi nás zas brzo neminou, jen se k tomu rozhoupat zase ! :-)

09.01.2016První výstava v letošním roce - NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, rozh.: Věra Dvořáková

Protože Jamiho čeká na konci měsíce Klubová výstava (kterou rozhodně slušně projedeme :-o :-D ), rozhodla jsem se a na poslední chvíli ho přihlásila ještě do dorostu na výstavu do Brna :-) Klučík mně tedy mile překvapil, na to, že doma nevydrží stát pár vteřin, tváří se, že ho to fakt nebaví, tak stál moc pěkně, držel ! :-)) Běhal moc pěkně, ale s tím nemáme problém, po mamince a po babičce mu to v kruhu kmitá moc pěkně :-)) Od paní rozhodčí dostal moc pěkný posudek : 8 měsíční pes, v kostře bez vady, klidná povaha, pes dosud ve vývinu, výborná prezentace - Velmi nadějný 1 :-))) Jamie byl v kruhu sám, ale u mně to moc nehraje roli, já sem nervozní stejně at sme v kruhu sami nebo ať je nás více, nemůžu si pomoc :-D Na výstavě jsem viděla miminko po Barčovi a Beušce, blondýnku Amálku, ta je tak krásná :-) A po výstavě jsme vyrazily ještě za pejskem Arnoldem, to je tedy pěkné šídlo !!! Je boží :-))) Jamie celej den krásně zvládl a až na boudičku, do které si v autě pěkně kousl, byl moc vzorný ! Ovšem, tímto si rozhodně vydělal o.O :-D PS : Do výstav doplněny všechny výsledky, na které sem tak nějak zapoměla, celý loňský rok a začátek toho letošního, sem ostuda ! :-) PPS: V novinkách z loňského roku mi zmizely všechny fotky, pokusím se to nějak dát dohromady, slibuju !!!!!!

05.01.2016- ... přejem Vám pohodový nový rok !!! Ať se všem daří, ať se všem splní letos, co si přejete a hlavně přeju všem zdraví, lidem i psům !!! :)

02.01.2016První prochajda v novém roce, bylo to naprosto super, děkujeme !!!


31.12.2015 - Naše letošní přáníčko :) Maličko jiné, než máme ve zvyku, ale moc povedené, mně se moc líbí !! :))) Jak už je naším zvykem, nový rok jsem s pejskama strávila u holek z Bolky, bylo to moc fajn pár dní, moc príma, jako každý rok prostě :-) A už se těšíme, až zas vyrazíme na návštěvu nebo až holky dorazí k nám !! :)


ARCHÍV NOVINKY 2015